Pronájem vlaku

Napadlo Vás někdy vypravit si vlastní vlak? Je to snadné!

Chtěli byste obdarovat milovníka železnice opravdu nevšedním zážitkem? Hledáte originální místo pro firemní teambuilding, nebo byste rádi zpestřili dětem školní výlet? Obraťte se na nás a nechejte si vypravit svůj vlastní vlak!
I když to možná bude znít neuvěřitelně, náš spolek je schopen zajistit vypravení zvláštního vlaku jen pro Vás. Doprava vlakem na svatební obřad, narozeninová oslava ve vlaku, použití historického vlaku jako dopravního prostředku na skupinový cykloturistický zájezd nebo firemní akci s vlastním vlakem do vinného sklípku - s tím vším máme zkušenosti!
Nabídnout Vám můžeme náš historický motoráček „Hurvínek“ a vyhlídkový vůz, o kterých si můžete přečíst níže. Jsme však schopni zajistit sestavení soupravy i z jiných vozidel, včetně například parní lokomotivy.

Na Vás je jediné - v případě, že o realizaci své vlastní jízdy historického vlaku uvažujete, bez obav a nezávazně se na nás můžete obrátit prostřednictvím e-mailu v zápatí stránky, či telefonu 602 575 513. Zdarma Vám sestavíme kalkulaci přesně dle vašich požadavků. Přemrštěné ceny se rozhodně bát nemusíte!Vozdila v péči našeho spolku

Motorový vůz M 131.1454 „Hurvínek“


Klenotem, který je v péči našeho spolku, je historický motorový vůz M 131.1454 – zástupce řady velmi známých motoráčků s dřevěnými lavicemi přezdívanými „Hurvínek“. Úkolem „Hurvínků“ bylo především zajištění provozu na vedlejších tratích. V letech 1948 až 1956 jich bylo vyrobeno celkem 549 kusů. Většina vozů spolehlivě sloužila v provozu až do 80. let minulého století, kdy byla řada M 131.1 postupně nahrazována novějším typem M 152.0 (dnes řada 810). Ani tímto však povoz některých z nich neskončil nadobro. Mnoho vysloužilých „Hurvínků“ bylo odprodáno do vlečkového či vojenského provozu, další byly upraveny na servisní vozy pro prohlídky a údržbu trolejí. Několik zástupců této řady se však povedlo nadšencům napříč republikou zachránit a uvést do původního stavu.
Náš motoráček M131.1454 byl vyroben v roce 1955 a nejdříve jezdil u ČSD v depu Děčín. Vyřazen byl v roce 1978 v České Lípě, ale místo ve šrotu skončil vystavený na pomníku, odkud ho na přelomu tisíciletí zachránila firma OLPAS Moravia, která na něm provedla i generální opravu. V roce 2015 ho odkoupili členové našeho spolku, v jejichž péči je dodones. Motoráček je plně provozuschopný a rozdává radost dětem i dospělým na historických jízdách po celé Moravě.

Vyhlídkový vůz Bgdta


Služební vozy původního označení Daa-k vyráběla vagonka Česká Lípa v 50. letech minulého století. Byly určeny jako zázemí pro personál nákladních vlaků, využívaly se však i pro přepravu kusových zásilek na osobních vlacích. V provozu jsou v několika exemplářích ještě dodnes, avšak doba, kdy byly tyto vozy neodmyslitelnou součástí souprav manipulačních vlaků, již minula. Řada vozů tak skončila ve šrotu nebo odstavená a využitá jako skladiště.
Obdobný osud v zásadě postihnul i vůz, který opustil českolipskou vagonku v roce 1957 s výrobním číslem 24321. Na konci své provozní éry skončil na vlečce v Ostravě, kde sloužil jako malé improvizované skladiště. Na konci roku 2019 ho však odkoupili členové našeho spolku a během jara 2020 jej upravili na vyhlídkový vůz umožňující přepravu až 30 sedících cestujících a 5 jízdních kol.

 • Kroměřížská dráha z.s.

  Sídlo:

  Osíčko 122

  Bystřice pod Hostýnem 768 61

  IČ:

  22664823

  DIČ:

  CZ22664823

   


 • Číslo účtu:

  2301934885/2010
  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Facebook:

  www.facebook.com/KromerizskaDraha

  Telefon:

  602 575 513

  606 032 559

   KMD ©