Hurvínkem za modely a pohádkami

Modelářský víkend ve Zdounkách a Pohádkový les v Divokách

O předposledním květnovém víkendu, tedy v sobotu 20. a neděli 21. 5. 2023, si příznivci železnice v našem regionu přijdou na své. Po oba dny budou jezdit mezi Kroměříží a Zdounkami zvláštní vlaky vedené motorovým vozem M131.1454 Hurvínek, který v sobotu doplní navíc vyhlídkový vůz Bgdta známý z jízd Hanáckého léta na kolejích.

Sobota 20. května 2023
V sobotu bude v prostorách zdouneckého zámku probíhat výstava železničních modelů. Těšit se můžete na několik kolejišť různých měřítek, ale také na výstavu poutavých fotografií a tužkokreseb. Výstava bude přístupná od 8 do 18 hodin, vstupné na ni je dobrovolné a konat se bude za každého počasí. Zámek je od nádraží vzdálen 10 minut pěší chůzí po zpevněné cestě.
Důvodů, proč s námi vyrazit do Zdounek, je ale více. Jen pár kilometrů odtud v katastru obce Divoky totiž tamní ochránci přírody pořádají tradiční Pohádkový les. Ten bude možné navštívit od 8:30 do 12:00. Přímo k Pohádkovému lesu se můžete ze zdouneckého nádraží dopravit navazujícími autobusy, jejichž jízdní řád je ke stažení zde. Odpolední autobusové spoje navíc můžete využít i k dopravě na zámek.
V tento den pro Vás vypravíme 4 páry zvláštních vlaků, které budou sestaveny z motorového vozu M131.1454 a vyhlídkového vozu Bgdta. Prostorové možnosti historických vozidel jsou omezené, proto, prosím, berte na vědomí, že kočárky budou přednostně přepravovány ve složeném stavu a pouze do vyčerpání kapacity.

Neděle 21. května 2023
I v neděli bude v prostorách zdouneckého zámku probíhat výstava železničních modelů. Bude však přístupná v lehce odlišeném čase - konkrétně od 9 do 16 hodin, vstupné na ni je dobrovolné a konat se bude za každého počasí. Zámek je od nádraží vzdálen 10 minut pěší chůzí po zpevněné cestě.
Přestože v neděli už program Pohádkového lesa neprobíhá, důvodů, proč s námi vyrazit do Zdounek, se však stále jistě najde několik. Nabízí se například vyrazit do krásné jarní přírody, která Zdounky obklopuje. V turistice se fantazii meze nekladou, doporučujeme například výhled z rozhledny Zdenička.
V tento den pro Vás vypravíme 3 páry zvláštních vlaků, které budou vedeny solo motorovým vozem M131.1454. Konstruktéři Hurvínka před několika desetiletími nepočítali s tím, že by měl přepravovat jízdní kola nebo kočárky - proto je jejich přeprava ve zvláštních vlacích vyloučena.

Souhrnné informace
Prodej jízdenek probíhá pouze přímo ve vlaku. Děti do 6 let jsou přepravovány zdarma. Děti od 6 do 15 let zaplatí za jednosměrnou jízdenku 30 Kč, pro cestující starší 15 let stojí jednosměrná jízdenka 50 Kč. Jiné slevy, ani jízdenky v tomto vlaku neplatí (neplatí tedy ani jízdenky SJT). V neděli je ve vlaku přeprava kol a kočárků vyloučena.
Dopravcem všech vlaků je akciová společnost Railway Capital, které tímto děkujeme za spolupráci.

+ Jízdní řád zvláštních vlaků a kyvadlových autobusů
+ Program modelářské výstavy
+ Trasa ze zdouneckého nádraží na modelářskou výstavu
+ Bližší informace k Pohádkovému lesu
 • Kroměřížská dráha z.s.

  Sídlo:

  Osíčko 122

  Bystřice pod Hostýnem 768 61

  IČ:

  22664823

  DIČ:

  CZ22664823

   


 • Číslo účtu:

  2301934885/2010
  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Facebook:

  www.facebook.com/KromerizskaDraha

  Telefon:

  602 575 513

  606 032 559

   KMD ©