Hurvínkem za modely a pohádkami

Modelářský víkend ve Zdounkách

O prvním červnovém víkendu, tedy v sobotu 1. a neděli 2. 6. 2024, si příznivci železnice v našem regionu přijdou na své. Po oba dny budou jezdit mezi Kroměříží a Zdounkami zvláštní vlaky vedené motorovým vozem M131.1 Hurvínek, který v sobotu doplní navíc vyhlídkový vůz Bgdta známý z jízd Hanáckého léta na kolejích.

Sobota 1. června 2024
V sobotu bude v prostorách zdouneckého zámku probíhat výstava železničních modelů. Těšit se můžete na několik kolejišť různých měřítek, papírové i plastikové modely, nebo třeba také na výstavu poutavých fotografií s železniční tématikou. Zajištěn bude také prodej upomínkových předmětů, přičemž v prodejním stánku našeho spolku si budou moci sběratelé otisknout pamětní razítko "S Hurvínkem na rozhlednu Zdenička". Výstava bude přístupná od 8 do 18 hodin, vstupné na ni je dobrovolné a konat se bude za každého počasí. Zámek je od nádraží vzdálen 10 minut pěší chůzí po zpevněné cestě.
Důvodů, proč s námi vyrazit do Zdounek, je ale více. Jen pár kilometrů odtud v katastru obce Divoky totiž tamní ochránci přírody pořádají tradiční Pohádkový les. Ten bude možné navštívit od 8:30 do 12:00. Přímo k Pohádkovému lesu se můžete ze zdouneckého nádraží dopravit navazujícími autobusy.
Jízdní řád zvláštních vlaků, u kterých je pro tento den v plánu zajíždění i do Tovačova, zveřejníme ihned po schválení Správou železnic, s. o.

Neděle 2. června 2024
I v neděli bude v prostorách zdouneckého zámku probíhat výstava železničních modelů. Bude však přístupná v lehce odlišeném čase - konkrétně od 9 do 16 hodin, vstupné na ni je dobrovolné a konat se bude za každého počasí. Zámek je od nádraží vzdálen 10 minut pěší chůzí po zpevněné cestě. Oproti sobotě se můžete navíc těšit na výstavu silničních veteránů nebo na kroměřížské ostrostřelce, kteří si pro Vás připravili kromě výstavy zbraní také malé vystoupení.
Přestože v neděli už program Pohádkového lesa neprobíhá, důvodů, proč s námi vyrazit do Zdounek, se však stále jistě najde několik. Nabízí se například vyrazit do krásné jarní přírody, která Zdounky obklopuje. V turistice se fantazii meze nekladou, doporučujeme například výhled z rozhledny Zdenička.
Jízdní řád zvláštních vlaků zveřejníme ihned po schválení Správou železnic, s. o.

Souhrnné informace
Prodej jízdenek bude probíhat pouze přímo ve vlaku. Děti do 6 let jsou přepravovány zdarma.
Dopravcem všech vlaků je akciová společnost Railway Capital, které tímto děkujeme za spolupráci.

+ Pozvánka na modelářskou výstavu ve Zdounkách
+ Trasa ze zdouneckého nádraží na modelářskou výstavu
+ Bližší informace k Pohádkovému lesu
 • Kroměřížská dráha z.s.

  Sídlo:

  Osíčko 122

  Bystřice pod Hostýnem 768 61

  IČ:

  22664823

  DIČ:

  CZ22664823

   


 • Číslo účtu:

  2301934885/2010
  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Facebook:

  www.facebook.com/KromerizskaDraha

  Telefon:

  602 575 513

  606 032 559

   KMD ©